Peugeot
JEAN-PHILIPPE KEMPF, PEUGEOT’NUN YENİ İLETİŞİM DİREKTÖRÜ OLARAK ATANDI
04.05.2021
  • JEAN-PHILIPPE KEMPF, PEUGEOT’NUN YENİ İLETİŞİM DİREKTÖRÜ OLARAK ATANDI

PEUGEOT’NUN YENİ İLETİŞİM DİREKTÖRÜ JEAN-PHILIPPE KEMPF OLDU

Jean-Philippe Kempf, 1 Mayıs 2021 tarihi itibarıyle PEUGEOT İletişim Direktörü olarak atandı. Jean-Philippe Kempf, sosyal medya, iç iletişim ve ortaklıklar dahil olmak üzere ürünler, basınla ilişkiler, spor, etkinlikler ve etki dahil markanın tüm iletişiminin yönetiminden sorumlu olacak.

PEUGEOT’da İletişim Direktörlüğü görevine yeni bir isim atandı. 57 yaşındaki Jean-Philippe Kempf, 1 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla PEUGEOT İletişim Direktörü oldu. Jean-Philippe Kempf, sosyal medya, iç iletişim ve ortaklıklar dahil olmak üzere ürünler, basınla ilişkiler, spor, etkinlikler ve etki dahil markanın tüm iletişiminin yönetiminden sorumlu olacak. Jean-Philippe Kempf, PEUGEOT’nun Pazarlama ve İletişim Direktörü Thierry Lonziano'ya rapor verecek.

Strasbourg Üniversitesi’nden felsefe alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Jean-Philippe Kempf, kariyerine 1987 yılında AUTOhebdo’da otomotiv muhabiri olarak başlayıp AutoPlus’ta yazı işleri kadrosuna katıldı. 1991 yılında Opel ve Lotus markalarının ürün basın sorumlusu olarak GM Fransa’ya katılan Jean-Philippe Kempf, 1993 yılında ise Opel/Vauxhall’ın Almanya’nın Rüsselsheim kentinde bulunan yeni Avrupa basın ilişkileri ekibine dahil oldu.

2000 yılından 2005 yılına kadar Zürih’teki GM Avrupa’nın Fuar ekibine katılarak burada GM Grubu markalarının Avrupa’daki ticari marka lisanslarından sorumlu olan Jean-Philippe Kempf, 2005 yılında markanın ürün iletişiminden sorumlu olduğu Almanya’daki Opel/Vauxhall’a döndü. 2017 yılında Opel/Vauxhall için Uluslararası Marka ve Ürün İletişimi, Etkinlikler ve Fuarlar Direktörü oldu.

KAYDINIZ BAŞARIYLA ALINMIŞTIR

<%-- --%>