Peugeot
PEUGEOT VE İTALYAN MALİ POLİSİ, SIFIR EMİSYONLU ENERJİ GEÇİŞİ İÇİN İŞBİRLİKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
08.04.2021
  • PEUGEOT VE İTALYAN MALİ POLİSİ, SIFIR EMİSYONLU ENERJİ GEÇİŞİ İÇİN İŞBİRLİKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

PEUGEOT VE İTALYAN MALİ POLİSİ, SIFIR EMİSYONLU ENERJİ GEÇİŞİ İÇİN İŞBİRLİKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

PEUGEOT ve İtalyan Mali Polisi , uzun soluklu ve verimli işbirliklerini bir adım daha ileriye taşıdı ve sıfır emisyonlu ulaşım adına çok güçlü bir mesaj verdi.

Toplam otuz adetten oluşan tamamen elektrikli PEUGEOT e-208 filosunun ilki İtalyan Mali Polisi Genel Komutanlığına teslim edildi. İtalyan Mali Polisi renkleriyle giydirilen ve görev için gerekli ekipmanlarla donatılan filodaki araçlar, birimlerin görevlerini çevreyle barışık bir şekilde yerine getirmesini sağlayacak.

PEUGEOT ve İtalyan Mali Polisi, uzun soluklu ve verimli işbirliklerini bir adım daha ileriye taşıdı ve sıfır emisyonlu ulaşım adına çok güçlü bir mesaj verdi. Üst düzey katılımı ile Roma’da İtalyan Mali Polisi Genel Komutanlığında gerçekleştirilen törende PEUGEOT İtalya, otuz adetlik e-208 filosunun ilkinin anahtarını resmi olarak teslim etti.

100 kW (136 HP) tamamen elektrikli motorla donatılan PEUGEOT e-208, çevikliğin ve hızın büyük öneme sahip olduğu günlük operasyonlarda kullanılmak üzere İtalyan Mali Polisinin filosuna katılacak. Son derece gelişmiş güç-aktarma sistemi yeni ve düşük emisyonlu ulaşımın yolunu açıyor ve Avrupa’da 2020 Yılın Otomobili seçilmesini sağlayan özelliklerle yollara çıkıyor.

Hibe edilen ilk otomobili, yine tamamen elektrik motorla donatılan, gri-sarı olmak üzere İtalyan Mali Polisinin renkleriyle giydirilen ve uzun süreli kiralama ile alınan 30 adet otomobil daha izleyecek.

PEUGEOT e-208, WLTP protokolüne göre 340 km’ye kadar menzil sağlayan 50 kWh kapasiteli batarya ile donatılıyor. Bataryanın şarj kapasitesinin %70'i için 8 yıl veya 160.000 km garanti sunuluyor. Araç zeminine entegre edilen bataryalar aracın ağırlık merkezini düşürmeye yardımcı oluyor. Düşük ağırlık merkezi ile birlikte özel olarak geliştirilen süspansiyon, içten yanmalı motora sahip versiyonlarla eşdeğer sürüş dinamikleri sağlıyor. Şarj çözümleri günlük kullanım esnekliği destekliyor. Standart ev tipi prizinde 100 kW şarj cihazıyla %80 şarj için 30 dakikada yeterli oluyor. PEUGEOT e-208, Şerit Konumlandırma Yardımcısı ile bağlantılı Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistem gibi, otonom sürüşe giden yolda önemli bir adım oluşturan çok sayıda sürüş destek sistemi (ADAS) sayesinde son derece teknolojik bir yapı sunuyor. Ayrıca, yeni PEUGEOT i-Cockpit® 3D, bilgileri önem derecelerine veya aciliyet derecelerine göre iki seviyede görüntülüyor. Bu, geleneksel bir göstergeye göre yaklaşık yarım saniye veya 100 km/s’de 15 metre reaksiyon hızında belirgin bir artış sağlıyor.

İtalyan Mali Polis için tasarlanan PEUGEOT e-208, ekiplerin farklı görevlerini yerine getirmek için gereken ekipmanlarla donatılıyor. Örneğin gece görevlerin harita okumayı kolaylaştırmak için arkada güçlendirilmiş okuma lambaları ve operasyon merkeziyle iletişim sağlamak üzere önde bir tablet saklama alanı bulunuyor. Ayrıca aydınlatma ve akustik sistemlerini kontrol etmek için ergonomik kumanda paneli de bulunuyor.

Otomobillerin dışı İtalyan Mali Polisin resmi renklerine boyanıyor. Ayrıca, araç hareketsizken bile tüm çalışma ortamlarında maksimum görüş sağlamak için tavanda üç adet yanıp sönen ışık ve önde ve arkada mikro LED aydınlatma şeritleri bulunuyor.

Söz konusu donanımlar, otomotiv sektöründe 60 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve kolluk kuvvetleri için özel donanımlar tasarlayan Focaccia Group tarafından uygulanıyor.

Araçlar, çok özel ihtiyaçlar için uygun hale getiriliyor, son derece katı testlere tabi tutuluyor ve yürürlükteki düzenlemelere uygun olarak onaylanıyor.

Nisan 2019 tarihinde teslim edilen İki adet PEUGEOT 3008’in ardından, PEUGEOT şimdi ürün yelpazesindeki en popüler elektrikli modellerden birini sunuyor. Marka böylece çevre dostu ve düşük karbonlu ulaşım için en iyi teknolojik çözümleri sunma taahhüdünü bir kez daha teyit ediyor.

PEUGEOT’da İletişim Direktörlüğü görevine yeni bir isim atandı. 57 yaşındaki Jean-Philippe Kempf, 1 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla PEUGEOT İletişim Direktörü oldu. Jean-Philippe Kempf, sosyal medya, iç iletişim ve ortaklıklar dahil olmak üzere ürünler, basınla ilişkiler, spor, etkinlikler ve etki dahil markanın tüm iletişiminin yönetiminden sorumlu olacak. Jean-Philippe Kempf, PEUGEOT’nun Pazarlama ve İletişim Direktörü Thierry Lonziano'ya rapor verecek.

PEUGEOT’YLA İLGİLİ EN GÜNCEL HABERLERİ AL En güncel içerikleri ve yenilikleri takip etmek için bilgilerini bırakabilirsin
SİZE ULAŞALIM
We couldn’t find an account with that email address.
We couldn’t find an account with that email address.

Peugeot Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni

KAYDINIZ BAŞARIYLA ALINMIŞTIR

<%-- --%>